Hala produkcyjno-magazynowa Stan-Szkło Bis w Piekarach Śląskich

Stan Szkło Bis hala produkcyjno-magazynowa w Piekarach Śląskich

Realizacja obiektu Stan Szkło BIS w Piekarach Śląskich obejmuje budowę hali produkcyjno-magazynowej wraz z częścią socjalno-biurową obiektu.

W ramach pozwolenia na budowę powstała jednokondygnacyjna hala o powierzchni użytkowej około 5 251,05 m2, połączona z dwukondygnacyjnym budynkiem biurowym o powierzchni 564,63 m2

Główna konstrukcja nośna hali to dźwigary z betonu sprężonego, posadowione na żelbetowych słupach prefabrykowanych. Fundamenty wykonane jako stopy żelbetowe, monolityczne, na których posadowiono słupy oraz podwaliny. Całość bryły zamykają ściany wykonane z płyty warstwowej oraz blacha trapezowa na dachu.

Z halą połączony jest budynek biurowy wykonany w technologii tradycyjnej murowanej, posadowiony na ławach fundamentowych. Stropy wykonane jako gęstożebrowe z pustaków stropowych typu Rector. Ściany zewnętrzne wypełnione fasadami szklanymi.

Na chwilę obecną prowadzone są prace wykończeniowe w części socjalno-biurowej. Trwają prace związane z zagospodarowaniem terenów zewnętrznych, brukowanie parkingów oraz wykonanie ogrodzenia działki.